Čínská medicína - Tiens

Kardi krillový olej

Kardi krillový olej

TIENS Kardi je výživový doplněk obsahující olej z antarktického krillu, olej z plodů rakytníku řešetlákového a olej ze semen amaranthu (laskavce). Olej z antarktického krillu je nejčistším zdrojem omega-3 mastných kyselin na světě. Tyto kyseliny jsou vázané na fosfolipidy a mají vysokou vstřebatelnost. Olej z krillu také obsahuje nejsilnější antioxidant vyskytující se v přírodě - astaxanthin.

Kardi

Co je to krill?

Krill jsou drobní, krevetám podobní, poloprůhlední korýši, kteří se vyskytují v určitých oceánech naší planety, především v chladných vodách Antarktidy. Jedinečné složení tuku jim umožňuje přežít v extrémně chladném podnebí. Tito drobní živočichové měří cca 6 cm a váží 2 gramy.

Čím se liší omega-3 mastné kyseliny získané z krillu od omega-3 mastných kyselin, které jsou obsaženy v doplňcích stravy z rybího tuku?

Olej z krillu je velmi bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin stejně jako ryby žijící ve studených vodách. Jedinečnost krillového oleje spočívá v tom, že omega-3 mastné kyseliny obsahuje ve formě fosfolipidů. Fosfolipidy tvoří základ struktur buněčných membrán našeho těla. Naše tělo krillový olej snadno rozpozná, vstřebá a využije. Proto můžeme i menší dávkou krillového oleje dosáhnout lepších výsledků, než pomocí tradiční omega-3 z rybího tuku.

Jaký vliv na zdraví má krillový olej s vyšší bio-efektivitou v porovnání s rybím olejem?

Na základě čtyřtýdenní klinické studie měli pacienti užívající doplněk s krillovým olejem vyšší koncentraci omega-3 v krvi o 24% v porovnání s pacienty, kteří užívali stejné množství omega-3 v podobě rybího oleje.

Jaký užitek máme z užívání TIENS Kardi krillového oleje?

TIENS Kardi krillový olej pomáha posilovat naše srdce, oběhovou soustavu, mozek a oči. Olej z krillu zároveň pomáhá bojovat proti vysokému krevnímu tlaku a snižuje riziko vzniku krevních sraženin. Krillový olej v TIENS Kardi pomáhá také snižovat triglyceridy a hladinu špatného cholesterolu.

Přinásí užívání TIENS Kardi krillového oleje nějaké další benefity v porovnání s levnějšími, běžně dostupnými doplňky stravy obsahujícími rybí olej?

Omega-3 fosfolipidy v krillovém oleji se přirozeně rozpustí ve vodě. Omega-3 triglyceridy obsažené v rybím oleji tuto schopnost nemají. Při užívání TIENS Kardi se krillový olej vstřebá v trávicím systému a díky tomu je dobře snášený, nemá rybí pachuť a nevyvolává trávicí reflux.

Existuje stále více důkazů, že vody na naší planetě jsou znečištěné toxickým odpadem, těžkými kovy a herbicidy. Neovlivňuje to kvalitu a životní cyklus krillu?

Znečištění oceánů je vážným globálním problémem a nejvíc jsou tímto problémem zasaženy ryby. Antarktický krill se naštěstí nachází nízko v potravinovém řetězci, má relativně krátký životní cyklus a žije v nedotčených vodách okolo Antarktidy. Díky tomu je krillový olej v TIENS Kardi osvobozený od znečisťujících látek životního prostředí.

Co je to astaxanthin?

Astaxanthin je červené barvivo a nejsilnější přírodní antioxidant jaký známe v boji proti volným radikálům. Studie ukazují, že je až 800krát učinnější než koenzym Q10, 500krát účinnější než vitamín E, 65krát účinnější než vitamín C a 40krát účinnější než beta-karoten. Krill obsahuje přírodní astaxanthin díky tomu, že se živí řasami. Astaxanthin dodává krillu jeho sytě červenou barvu.

Jaké další prospěšné složky obsahuje TIENS Kardi?

Kromě oleje z antarktického krillu obsahuje TIENS Kardi cenné rostlinné složky bohaté na esenciální mastné kyseliny - olej z rakytníku řešetlákového získávaný lisováním plodů a olej z laskavce lisovaný z jeho semen.

Co je to rakytník řešetlákový?

Rakytník řešetlákový je keř a je to jedna z nejstarších rostlin na Zemi. Jeho jasně oranžové plody mají dlouhou historii - byly používány jako složka potravy v Asii a Evropě. Moderní věda potvrdila, že olej z plodů rakytníku řešetlákového je mimořádně bohatým zdrojem mnohých esenciálních živin.

Proč jsou plody rakytníku řešetlákového prospěšné?

Plody rakytníku řešetlákového mají vysoký obsah omega-3, omega-6 a omega-7 mastných kyselin, vitamínů A, B, C a E, antioxidantů, karoteinů, mikroelementů a mnoho dalších. Kyselina palmitoolejová omega-7 je silným antioxidantem a jednou ze složek kožních lipidů. Pro membrány buněk představuje zdroj živin a ochrany.

Proč se do TIENS Kardi přidává olej ze semen laskavce? Není laskavec plevel?

Laskavec (amaranth) byl vypěstován ve Střední Americe a je známý nejméně 8000 let. V Evropě používaný název amaranth pochází z řeckého „amarantos" čili „ten, který nechřadne", případně „rostlina, jež nikdy neuvadá". Semena amaranthu jsou v rostlinném světě výjimečná svým vysokým obsahem skvalenu.

Co je to skvalen?

Skvalen je přírodní organická látka původně získávaná pro komerční účely ze žraločích jater (odtud pochází její název). Nedávno bylo zjištěno, že skvalen je jednou ze životně důležitých látek pro naše tělo a vyskytuje se v malých množstvích v pokožce a v krvi. Věkem zásoba skvalenu v našem těle výrazně klesá.

Jaký mám prospěch z užívání skvalenu?

Skvalen je důležitý pro redukci oxidativních poškození buněk způsobených volnými radikály. Je také zodpovědný za asimilaci kyslíku, zásobuje jím buňky a roznáší ho i do vzdálených částí těla. Zjistilo se, že semena laskavce obsahují 4-5krát víc skvalenu než žraločí játra.

Kdo by měl užívat TIENS Kardi?

TIENS Kardi by měl užívat každý, kdo chce chránit svoje srdce a zlepšit cirkulaci krve. Je vhodný také pro ty, kteří chtějí mít pod kontrolou cholesterol a krevní tlak. Kardi by měli užívat lidé, kteří chtějí posílit přirozenou obranyschopnost těla. Doporučuje se lidem, kteří nemají rádi ryby nebo nemohou užívat doplňky s rybím olejem kvůli problémům s refluxem.

Kardi - informace o Krillovém oleji
Kardi - otázky a odpovědi
Kardi - další informace
Potenciál krillového oleje v oblasti sportovní výživy